Достапни линкови

Подгорица: Посета на српскиот претседател Борис Тадиќ


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска престојува во Подгорица на разговори за односите меѓу Србија и Црна Гора по референдумот за независност. Се очекува Тадиќ, како што се наведува од неговиот кабинет, да им упати порака за пријателство на црногорските граѓани.
XS
SM
MD
LG