Достапни линкови

Струга: Конференција за балкански меѓуверски дијалог


Денеска и утре во Струга, во организација на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи и швајцарската амбасада во Македонија, се одржува конференција за Балкански меѓуверски дијалог. Целта на собирот на кој е најавено учество на верските заедници од повеќе балкански земји е подобрување на нивната меѓусебна комуникација и доверба.
XS
SM
MD
LG