Достапни линкови

Варшава: Посета на Папата Бенедикд 16


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска во Варшава пред двесте и пеесет илјади луѓе одржа миса на истиот плоштад на кој неговиот претходник Папата Јован Павле втори пред дваесет и седум години ги предизвика полските комунисти. Бенедикт шеснаесети од вчера престојува во Полска и во наредниве денови ќе одржи отворена миса и во Краков, а ќе го посети и нацистичкиот конц логор Аушвиц.
XS
SM
MD
LG