Достапни линкови

Багдад: Најмалку осуммина загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку осумина загинати и над триесет повредени е билансот од денешната експлозија на автомобил бомба на еден пазар во источниот дел на Багдад. Експлозии на поставени бомби имало во други делови на Ирак во кои, меѓу другите, загинале и двајца американски маринци.
XS
SM
MD
LG