Достапни линкови

Владикавказ: Доживотен затвор за единствениот преживеан напаѓач од Беслан


Судот во рускиот град Владикавказ денеска на доживотна казна затвор го осуди единствениот преживеан напаѓач врз училиштетото во Беслан пред две години. Станува збор за Нурпаши Кулаев за кого обвинитлеството бараше смртна казна. Тој претходно призна дека учествувал во нападот во кој загинаа над триста лица, но со забелешката дека притоа тој не убил никого.
XS
SM
MD
LG