Достапни линкови

Сочи: Состанот меѓу Европската Унија и Русија


Руската улога како најголем снабдувач со гас на Европската Унија е главната тема на денешниот состанок меѓу двете страни што се одржува во црноморското летувалиште Сочи. Делегациите ги предводат рускиот претседател Владимир Путин и шефот на Европската комисија Хозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG