Достапни линкови

Вашингтон: Ситуацијата во Ирак главна тема на разговорите меѓу Буш и Блер


Ситуацијата во Ирак се очекува да биде водечката тема на дводневните разговори во Вашингтон меѓу американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Тони Блер. Агенциите јавуваат дека е можно на разговорите да стане збор за можноста за намалување на сојузничките сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG