Достапни линкови

Истанбул: Истрага за вчерашниот пожар на меѓународниот аеродром


Турската полиција ги истражува причините за големиот пожар што вчера избувна во товарниот дел на меѓународниот аеродром во Истанбул. Властите соопштија дека можна причина за пожарот во кој беа повредени најмалку три лица, дефект во електричната инсталација. Турската полиција одби да го коментира тврдењето на една курдска организација дека таа го подметнала пожарот на аеродромот.
XS
SM
MD
LG