Достапни линкови

Вашингтон: САД ги отфрли критиките на Амнести Интернешнл


Американскиот Стејт Департмент ги отфрли критиките на Амнести Интернешнл дека Соединетите Држави вршат тортура во рамките на војната против тероризмот во светот. Портпаролот Шон Мекормак ја критикуваше оваа организација дека не презема ништо за да им помогне на ирачаните во сусдкиот процес против Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG