Достапни линкови

Лондон: Голема анти терористичка акција на британската полиција


Британската полиција во денешната голема антитерористичка операција во северна Англија, како што јавуваат агенциите, уапсила осум лица. Полицијата во Манчестер соопштила дека операцијата имала за цел луѓе под сомневање дека биле вклучени во терористичка мрежа. Во акцијата учествувале над петстотини полицајци.
XS
SM
MD
LG