Достапни линкови

Рим: Посета на претседателот Бранко Црвенковски


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски, кој ја предводи државно-црковната делегација во Рим на манифестацијата Македонија во чест на Свети Кирил, денеска ќе се состане со италијанскиот претседател Џорџо Наполитано. Вчера Црвенковски беше примен од папата бенедикт 16-ти, а македонската делегација утре ќе го посети гробот на Свети Кирил во базиликата Сан Клементе.
XS
SM
MD
LG