Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Буш - Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Како што е најавено, главни теми се блиско-источниот мировен процес, кој е во ќорсокак поради меѓународната изолација на владејачкиот Хамас, како и иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG