Достапни линкови

Кабул: Тројца полицајци загинале во напад на талибанските герилци


Тројца полицајци загинале, а 6-мина биле повредени при нападот на талибански герилци врз нивниот конвој во авганистанската провинција Хелманд. Во престрелката биле убиени и 12-мина талибанци. Западно од Кабул пак, од поставена мина на патот загинале 4-ца авганистански хуманитарни работници.
XS
SM
MD
LG