Достапни линкови

Вашингтон: Израелскиот премиер Ехуд Олмерт на разговори со Џорџ Буш


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт пристигна во Вашингтон на разговори со американскиот претседател Џорџ Буш и со државениот секретар Кондолиза Рајс. Се очекува на овие разговорои да стане збор за блискоисточниот мировен процес, но и за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG