Достапни линкови

Рим: Посета на претседателот Црвенковски


Државно црковна делегација, предводена од претседателот Бранко Црвенковски престојува во Рим, во рамките на манифестацијата Македонија во чест на Свети Кирил. Шефот на државата ќе има аудиенција кај Папата Бенедикт Шеснаесетти, а ќе се состане и со новиот италијански претседател Џорџо Наполитано, како и со премиерот Романо Проди.
XS
SM
MD
LG