Достапни линкови

Кабул: Најмалку 50 Талибанци убиени во воздушен напад на сојузничките сили


Најмалку пеесет талибанци биле убиени во денешниот воздушен напад на сојузничките сили, предводени од Соединетите Држави врз упоришта на бунтовниците во јужен Авганистан, јавија агенциите. Портпаролот на меѓународните сили во Кабул соопшти дека нападот бил изведен врз едно село во провинцијата Кандахар и оти била во тек истрага дали таму имало и цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG