Достапни линкови

Пекинг: Усопешна спасувачка операција на виетнамски брод


Кинески спасувачки брод извлекол над 300 виетнамски рибари чии 22 помли бродови потонале во налет на тајфунот чан чу во јужното кинеско море, додека 37 рибари с еудавиле јави кинеската државна телевизија. Тајфинот Чан Чу што минатата недел го зафати кинеското море од вчера премина во тропска олуја над јужна Јапонија.
XS
SM
MD
LG