Достапни линкови

Багдад: Најмалку осум загинати во експлозија на бомба


Ирачката полиција соопшти дека во експлозија на бомба кај еден ресторан во Багдада загинале најмалку осум лица додека 18 биле повредени меѓу кои полицајци и цивили. Додека нсислтавта во иарка продолжуваат иарчкиот премиер Калим Ал малики кој вети масимална борба против терорзимот денеска одржа прва средба на влдиниот кабинет што парламентот го изгласа вчера.
XS
SM
MD
LG