Достапни линкови

Кабул: Тројца загинати во експлозија на автомобил бомба


Во експлозија на автомобил бомба во главниот град на авганистан Кабул загинале три лица, мегу кои и бомбашот самоубиец, јавија агенциите .Нападот се случил на патот што поврзува неколку бази што им припагаат на коалициските сили предводени од Соединетите држави и на Нато силите за стабилизација.
XS
SM
MD
LG