Достапни линкови

Москва: Тридневна посета на Сергеј Лавров на Саудиска Арабоја, Катар и Кувајт


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ја започнува тридневната посета на Саудиска Арабија, Катар и Кувајт. Разговорите ке бидат посветени на иранската нуклеарна програма, израелско палестинската криза и соработката на Русија со арапаксите земји од Персискиот залив.
XS
SM
MD
LG