Достапни линкови

Хелменд: Судири меѓу авганистанските војници и талибанците


Во Авганистанската провинција Хелманд избувнале нови судири меѓи авганистанските војници и талибанците. Засега нема извештаји за жртви. Инаку, вчера еден американски војник беше убиен, а 6 мина беа повредени кога нивната патрола била нападната во провинцијата Урузган.
XS
SM
MD
LG