Достапни линкови

Газа: Судири меѓу припадници на Фатах и Хамас


Палестинската полиција, лојална на движењето Фатах на претседателот Махмуд Абас, синоќа во Газа се судрила со безбедносните сили на владејачката партија Хамас. Притоа биле ранети неколкумина луѓе. Агенциите јавуваат дека зачестените судири меѓу двете групи се закануваат да прераснат во палестинска граѓанска војна.
XS
SM
MD
LG