Достапни линкови

Варна: Состанок на претседателите од Централна и Источна Европа


Во Варна денеска се одржува состанок на шефовите на државите од Централна и од Источна Европа на која се распарва за унапредување на економската и политичката соработка на земјите од регионот. На самитот учествува и македонскиот претседател Бранко Црвенковски кој, како што е најавено, ќе има и одвоени средби со неговите колеги.
XS
SM
MD
LG