Достапни линкови

Вашингтон: Буш потпиша закон за кратење на даноците


Американскиот претседател Џорџ Буш потпиша закон за кратење на данок во вредност од 70 милијарди долари чија цел е потик на економијата. Според опозиционите демократи оваа мерка е неодговорна.
XS
SM
MD
LG