Достапни линкови

Техеран: САД не му даваат безбедносни гаранации на Иран ако не се откаже од нуклеарната програма


Соединетите Држави не му даваат безбедносни гаранции на Иран доколку Техеран се откаже од нуклеарната програма. Ова е реакција на Стејт Департментот на извештајите дека Европската Унија би можела да му понуди на Иран безбедносни стимулации доколку го запре збогатувањето на ураниумот.
XS
SM
MD
LG