Достапни линкови

Индонезија: СЗО потврди уште 5 смртни случаи од птичји грип


Светската здравствена организација денеска потврди уште 5 смртни случаи на луѓе од птичји грип во Индонезија. Со досегашните вкупно 30 смртни случаи, Индонезија е една од земјите во Југо-источна Азија со најтешки последици од вирусот на птичјиот грип, веднаш за Виетнам.
XS
SM
MD
LG