Достапни линкови

Кан: Премиера на филмот „Кодот на Да Винчи“


Филмскиот фестивал во Кан започнува денеска со светската премиера на Кодот на Да Винчи, сниман според контроверзната новела на Ден Барун. Овој филм предизвика протести на повеќемина христијански свештеници во разни делови на светот, особено поради теоријата дека Исус Христос бил оженет со Марија Магдалена.
XS
SM
MD
LG