Достапни линкови

Назран: 7 лица загинале при експлозија на автомобил бомба


7 лица загинале, меѓу кои и заменик министерот за внатрешни работи на Ингушетија, при екплозија на автомобил бомба во близина на градот Назран, во момент кога таму минувал полицискиот конвој. Ваквите инциденти во Ингушетија зачесија како последица на долгогодишните судири во соседна Чеченија.
XS
SM
MD
LG