Достапни линкови

Белград: Алберт Роан на разговори со српската делегација за прашањето на Косово


Заменик специјалниот пратеник на Обединетите Нации за статусот на Косово, Алберт Роан, денеска престојува во Белград на разговори со српската делегација, пред наредната рунда преговори меѓу Белград и Приштина, закажани за 23-ти овој месец. Од Белград, Раон вечер ќе отпатува и за Приштина.
XS
SM
MD
LG