Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш му забрани влез на Александар Лукашенко во САД


Американскиот претседател Џорџ Буш нареди да им биде забранет влезот во Соединетите Држави на белорускиот претседател Александар Лукашенко и неговите соработници. Одлуката била донесена поради оценката дека тие ги кршеле човековите права и на демократијата во Белорусија.
XS
SM
MD
LG