Достапни линкови

Подгорица: Мирослав Лајчак на разговори со властите во Црна Гора


Пратеникот на Европската Унија за црногорскиот референдум Мирослав Лајчак денеска во Подгорица ќе разговара со претставници на власта и на опозицијата за претстојното изјаснување за независност на Црна Гора. Шефовите на дипломатијата на Унијата вчера повторија дека двата блока треба да го прифатат резултатот од референдумот што ќе се одржи на дваесет и први овој месец.
XS
SM
MD
LG