Достапни линкови

Беслан: Напаѓачот врз училиштето во Беслан се соочува со смртна казна


Единствениот преживеан од напаѓачите врз училиштето во Беслан во јужна Русија пред две години, Нурпаши Кулаев ќе одговора за тероризам. Ова денеска го реши судот во Владикавказ. Тридневната заложничка драма беше окончана со над триста и триесет загинати, повеќето од нив деца. Кулаев се соочува со смртна казна.
XS
SM
MD
LG