Достапни линкови

Белград: Лабус поднесе оставка од претседателската фунцкија во партијата


Главниот одбор на Г17Плус едногласно со јавно гласање синока го усвои предлогот на таа партија да ја подржува владата на Србија до крајот на септември за да види дали Ратко Младич ќе биде испорачан во Хашкиот Трибунал и дали преговорите со Европската Уннија ке бидата продолжени. Претседателот на Г17 Плус, Мирољуб Лабус вчера си поднесе оставка на таа функција, по одлуката на главниот одбор да го отфрли неговиот предлог за излегување од владата на Србија.
XS
SM
MD
LG