Достапни линкови

Њујорк: Кофи Анан ги повика САД да ја смират реториката во врска со Иран


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги повика Соединетите Држави да ја смират реториката во врска со иранската нуклеарна програма и да започнат директни преговори со Техеран. Американскиот амбасадор во Обединетите Нации Џон Болтон изјави дека иранските нуклеарни амбиции не се билатерално прашање меѓу Иран и Соединетите Држави, туку меѓу Иран и останатиот дел од светот.
XS
SM
MD
LG