Достапни линкови

Лагос: Речиси 200 загинати во експлозија на нафтовод


Речиси 200 лица загина во експлозија на нафтовод во предградието на Лагос во Нигерија. Нафтоводот експлодирал при обид за кражба на сирова нафта.
XS
SM
MD
LG