Достапни линкови

Варшава: До крајот на годинава конференција за намалување на зависноста од руското снабдување со гас


Претседателите на Украина и Полска Виктор Јушченко и Лех Качински денеска во Варшава најавија дека до крајот на годинава ќе организираат меѓународна конференција за енергетска безбедност и намалување на зависноста од руското снабдување со гас. Утре тие во селото Павлокома ке им одадат почест на жртвите односно на 360 те украинци кои беа убиени од полските партизани.
XS
SM
MD
LG