Достапни линкови

Белград: Српскиот претседател Тадиќ го повика НАТО да преземе мерки за заштита на Србите на Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ го повика генералниот секретар на НАТО Јап де хооп Схефер да превземе мерки за заштита на србите на Косово, велејки дека тие се соочуваат со зголемени напади од етничките албанци. Тој ја опиша ситуацијата на Косово како кревка. НАТО има распоредено на Косово 17 илјади војници.
XS
SM
MD
LG