Достапни линкови

Софија: Убиство на бугарскиот бизнисмен Иво Марков


Бугарскиот бизнисмен Иво Марков, кој беше осомничен за разни кривични дела, е убиен синоќа пред неговиот дом во Софија, соопшти полицијата. Во последните 5 години во Бугарија се регистрирани над 120 криминални пресметки.
XS
SM
MD
LG