Достапни линкови

Квета: Најмалку 6-мина загинати при неколку експлозии


Најмалку 6-мина полицајци загинале, а 9-мина биле повредени при неколкуте екплозии во едно полициско училиште во пакистанскиот град Квета. Полицијата засега нема инциции кој би можел да стои зад овој бомбашки напад.
XS
SM
MD
LG