Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот претседател повика на обединување против тероризмот


Ирачкиот претседател Џалал Талабани ги повика спротиставените фракции во земјата да се обединат против растечкиот криминал и тероризмот. Неговиот апел доаѓа откако вчера беше соопштено дека само во минатиот месец во насилставата во Ирак загинале околу илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG