Достапни линкови

Либија: Новиот судски процес против бугарските медицински сестри закажан за 13 јуни


Новиот судски процес против палестинскиот лекар и бугарските медицински сестри, обвинети дека стотици либијски деца заразиле со ХИВ вирус, судот во Либија денеска го закажа за 13-ти наредниот месец. Врховниот суд во Либија во декември го поништи првиот судски процес во кој обвинетите беа осудени на смртни казни и нареди ново судење.
XS
SM
MD
LG