Достапни линкови

Бакуба: Најмалку 11 загинати во напад на автобус


Најмалку единаесет луѓе загинале во денешниот напад на ирачките бунтовници врз еден автобус во близина на градот Бакуба. Жртвите биле вработени во државната компанија за производство на телевизори.
XS
SM
MD
LG