Достапни линкови

Техеран: Нуклеарната програма е за мирољубиви цели, вели иранскиот претседател Ахмадинеџат


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска уште еднаш застана во одбрана на нуклеарната програма на неговата земја, наведувајќи дека таа била за мирољубиви цели. Иран, како што изјави тој по средбата со индонезискиот врв во Џакарта, е способен да си ги заштити сопствените права и интереси.
XS
SM
MD
LG