Достапни линкови

Свет: Цената на златото највисока во последните 25 години


Цената на златото порасна на највисокото ниво во последниве дваесет и пет години. За една унца злато се потребни над седумстотини и еден долар. Аналитичарите сметаат дека инвеститорите купуваат злато поради можните геополитички тензии околу иранската нуклеарна криза.
XS
SM
MD
LG