Достапни линкови

Газа: Продолжуваат судирите помеѓу Хамас и Фатах


Во Газа и денеска продолжија судирите меѓу ривалските палестински фракции на владеачкиот Хамас и движењето Фатах, при шти 9 лица беа повредени. Тензиите почнаа и се продлабочуваа по победата на Хамас на јануарските избори на палестинските територии.
XS
SM
MD
LG