Достапни линкови

Вашингтон: Буш денеска ќе предложи нов шеф на ЦИА


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска треба да го предложи новиот шеф на ЦИА, откако досегашниот, Портер Гос, поднесе оставка, по само 2 години на таа функција. Медиумите објавија дека најверојатен кандидат ќе биде генерал Мајкл Хејден, но некои конгресмени оценија дека воен офицер не треба да биде на чело на цивилна агенција како што е ЦИА.
XS
SM
MD
LG