Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател побара воведување правила за облекување на мажите и жените


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска побара воведување правила за облекување на мажите и жените во Иран. Според него, релевантни експерти треба да ги изготват правилата, а облеката да биде во одреден спектар на бои и економична.
XS
SM
MD
LG