Достапни линкови

Багдад: Тројца ирачки офицери загинале во напад на бомбаш самубиец


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека во денешниот напад на бомбаш самоубиец во воената база во Тикрит загинале тројца ирачки офицери. Напаѓачот влегол во базата облечен во воена униформа. Претходно во Багадад беше објавено дека седумина ирачки војници биле киднапирани од непознати грабнувачи.
XS
SM
MD
LG