Достапни линкови

Авганистан: Десетина загинати во уривање на хеликоптер


Воен транспортен хеликоптер се урнал синоќа во источен Авганистан, јавуваат агенциите. Во леталото се наоѓале десетина припадници на меѓународните сили. засега ништо не е соопштено за бројот на жртвите. Се наведува дека хеликоптерот не бил урнат од непријателски оган.
XS
SM
MD
LG