Достапни линкови

Баку: Иран е решен да продолжи со нуклеарната програма


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат, на регионалниот самит во Баку, повтори денеска дека Иран е решен да продолжи со нуклеарната програма врз основа на меѓународното право и под контрола на Меѓународната агенција за атомска енергија. Учесници на самитот се членките на Орагнизацијата за економска соработка, Иран, Авганистан, Пакистан, Турција и државите, поранешни советски републики од Централна Азија.
XS
SM
MD
LG